TEDAŞ Elektrik Faturası(Borcu ve Ödeme Tarihi) Sorgulama

Teknoloji ve internetin gündelik yaşamımızda vazgeçilmez hale gelmesiyle birlikte bir çok kamu kurum ve kuruluşlarında, özel hizmet şirketlerinde abonelik işlemleri, fatura sorgulama, fatura görüntüleme ve fatura ödeme gibi işlemlerde pek çok kolaylık sağlamaktadır. Yoğun hayat ve iş temposu arasında banka veya kurum şubeleri, ödeme noktalarında zaman kaybı yaşamadan pek çok işlemimizi internet üzerinden artık yapabilmekteyiz.

Sorgulamayeri.com olarak Pek çok elektrik dağıtım kurumuna ait elektrik faturalarınızı nasıl sorgulayabileceğinizi resimli olarak anlatacağız.

İnternetten Elektrik Faturamı nasıl görüntülerim ? Online Elektrik Faturasını nasıl Ödeyebilirim? Fatura sorgulama ve Ödeme için TIKLAYIN

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) internet sitesi üzerinden elektrik borcunuzu (faturanızı) öğrenebilirsiniz. TEDAŞ Elektrik faturasını internetten (online) Sorgulamak ve Öğrenmek için anlatımı takip edebilirsiniz.

Sayacağımız kurumlara ait elektrik borçlarınızı aşağıdaki linkten sorgulayabilir ve öğrenebilirsiniz. Elektrik faturanızı sorgulayabileceğiniz kurumlar : Akdeniz EDAŞ , AESAŞ, Anadolu Yakası EDAŞ, Aras EDAŞ , Başkent EDAŞ , Boğaziçi EDAŞ, Çamlıbel EDAŞ, Çoruh EDAŞ, Dicle EDAŞ, Fırat EDAŞ, Gediz EDAŞ, Göksu EDAŞ, Kayseri EDAŞ, Aydem EDAŞ, Meram EDAŞ , Osmangazi EDAŞ, Sakarya EDA, Trakya EDAŞ, Toroslar EDAŞ, Uludağ EDAŞ, Van Gölü EDAŞ , Yeşilırmak EDAŞ

 

elektrik fatura sorgulama1

Sizlere Abone numarası ile elektrik fatura sorgulamayı göstereceğiz.

  • İşletme Kodu kısmına Eski bir elektrik faturanız varsa üzerindeki işletme kodunu giriniz. Örneğin : 034.00.00.00.00 şeklinde yazılı olacaktır.
  • Abone numarası girilirken ise dikkatli olunmalıdır.Abone Numarası 10 Haneli olmalıdır. örneğin abone numaranız 12345 ise bu rakamı 10 haneye tamamlamak için başına 0 eklemeniz gerekmektedir. 0000012345
  • SORGULA Butonuna bastığınızda Elektrik Borçlarınızı ve Son ödeme tarihlerini Görüntüleyebilirsiniz

Online olarak elektrik borcunuzu sorgulamak için tıklayın

Dağıtım şirketiniz internet üzerinden ödeme sistemine sahip ise borç sorguladığınızda ödeme seçeneği de karşınıza gelecektir. Ancak online ödeme sistemine sahip değilse Elektrik faturanızı internet bankacılığı veya telefon bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Ödeme işlemi için kullandığınız banka hesabı veya kredi kartının ait olduğu banka interaktif işlemler/İnternet bankacılığı sayfasına girerek fatura ödeme menüsü altından Elektrik dağıtım şirketini seçerek abone numaranız ile ödeme işlemini yapabilir veya bankanız müşteri hizmetlerini arayarak fatura ödemesi seçeneğinden Elektrik faturası ödeme işlemini ister nakit hesabınızdan isterse kredi kartınızdan gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yapmak İçin Tıkla